VPN Warzone – sposób na grę na łatwiejszym serwerze

warzone vpn sposób na grę z łatwiejszymi przeciwnikami Pewnie jeszcze nie wszyscy gracze Warzone wiedzą, ale można w prosty sposób grać z łatwiejszymi przeciwnikami, na łatwiejszych serwerach. Tak. Właśnie tak, jak robili (może nadal robią) znani prosi i streamerzy. Właśnie wyjaśniła się tajemnica ich wspaniałych wyników. To nie tylko SBMM czy Reverse Boost, ale także serwery. Serwery znajdujące się w Egipcie lub Indiach.

Nadmienię tylko, że ponoć w tych lokalizacjach (Egipt, Indie) SBMM nie działa. Czy to prawda? Tego nie wiem. Ale prawdą jest, że łączenie się z serwerami w Egipcie lub Indiach daje sporą przewagę. Trafia się na serwery, gdzie przeciwników można kosić. Można to robić, gdyż dobierani są znacznie słabsi przeciwicy. To może świadczyć o braku SBMM. Na tych serwerach jest łatwiej i pewnie w taki sposób powstają te wszystkie filmy z kozackimi wynikami. Ale pora przejść do konkretów.

W jaki sposób grać na łatwiejszym serwerze?

Sposób jest na pewno kosztowny i dodatkowo nie dla każdego gracza prosty. Najłatwiejszy jest dla graczy PC. Trochę więcej zabawy mają gracze konsolowi. Oni muszą poświęcić więcej czasu na konfigurację usługi. Musza użyć komputera lub mieć router obsługujący VPN.

Aby dołączyć do łatwiejszego serwera Warzone musimy mieć VPN. Nie będę w tym miejscu wyjaśniał, czym jest VPN, jak działa itd. Mogę rozwinąć temat, jeśli ktoś będzie zainteresowany. Teraz tylko same konkrety.

UWAGA! Nie każdy VPN nadaje się dla graczy i nie każdy VPN działa z Call of Duty!

Potrzebujemy usługi VPN i to takiej, która dobrze współpracuje z grami. Dobrze współpracuje, czyli nie tylko pozwala nam korzystać z innego IP, ale także nie zwiększa nam drastycznie pingu. Taką usługę oferuje np. ExpressVPN. Jeśli nie mamy tam konta, to powinniśmy je tam założyć. To jest część pierwsza, która niestety jest płatna. Tak, za korzystanie z tego VPN musimy zapłacić. Ale nie są to duże kwoty w przeliczeniu na miesiąc. Zresztą można się zrzucić ze znajomymi i korzystać na kilku urządzeniach jednocześnie, albo grę będzie wyszukiwała osobo podłączona do VPN.

Jak uruchomić usługę VPN dla PC?

Najłatwiej mają gracze PC korzystający w Windowsa. Oni po prostu pobierają aplikację ze strony usługodawcy, instalują ją, uruchamiają i… już. Od teraz mogą wybierać dowolne lokalizacje na świecie. Najlepiej Egipt lub Indie. I już. Wszystko działa, lokalizację zmienia się wybierając ją z listy.

Jak uruchomić usługę VPN na konsoli?

Jeśli chodzi o konsole, to uruchomienie usługi zajmie więcej czasu. Można ją uruchomić na Xbox oraz Sony PlayStation. Zadziała zarówno na PS4, jak i PS5.

Jak ustawić ExpressVPN na PS4 i PS5

Pierwszym sposobem na ustawienie ExpressVPN na konsoli PS4 lub PS5 jest skorzystanie z komputera. Tak, trzeba mieć komputer i na dodatek musi on mieć możliwość stania się wirtualnym routerem i musi mieć port ethernet.

  • Instalujemy klienta ExpressVPN na PC
  • Komputer musi być połączony z internetem przez WI-FI. No chyba, że mamy dwie karty sieciowe (ethernet)
  • Konsolę PS4 lub PS5 łączymy przy pomocy kabla z komputerem
  • W Panelu Sterowania komputera wybieramy Sieć i Internet, wybieramy Centrum Sieci i Udostępniania i opcję Zmień ustawienia karty sieciowej.
  • Wybierz kartę sieciową, do której podłączona jest konsola, PPM i wybierz Właściwości.
  • W zakładce Udostępnianie zaznacz ptaszkiem opcję: Zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się poprzez połączenie internetowego tego komputera.
  • Na konsoli należy wejść w ustawienia sieciowe i wybrać połączenie LAN, jako podstawowe.
  • Nie zaznaczamy używania serwera proxy.
  • Testujemy połączenie z konsoli.

Na komputerze, w aplikacji ExpressVPN wybieramy serwer, region z jakim chcemy się łączyć. I już. Teraz możemy grać z łatwiejszymi przeciwnikami.

Najlepsze rozwiązanie na połączenie konsoli przez VPN

Najlepszym, ale i najdroższym rozwiązaniem na połączenie konsoli przez VPN jest użycie odpowiedniego routera. Może nie wszyscy gracze wiedzą, ale są routery, które obsługują VPN automatycznie, bez większych problemów.. Wystarczy je odpowiednio skonfigurować i gotowe.

Posiadacze routerów z systemem operacyjnym DumaOS instrukcję konfiguracji usługi znajdą tutaj. Dla posiadaczy routerów firmy Netduma instrukcja znajduje się tutaj.

Jak więc widać można grać w Warzone na łatwiejszych serwerach. I nie jest zbytnio trudne. Wymaga oczywiście pewnych nakładów, zwłaszcza finansowych. Nakładów, które w przypadku większości streamerów i pro graczy, są pomijalne.

Macie zamiar skorzystać z tego sposobu?

Aktualizacja 17-02-2021

Jak zapowiadałem, na naszej stronie pojawił się dokładny sposób konfiguracji routera Netgear Nighthawk Pro Gaming XR500. Korzystając z niego, każdy zadowolony użytkownik tego routera, będzie w stanie skonfigurować go tak, aby wykorzystywał ten VPN. Dzięki temu bez problemu można będzie podpiąć konsolę czy telewizor.

3 thoughts on “VPN Warzone – sposób na grę na łatwiejszym serwerze

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *