Reverse BOOST Warzone

Reverse boost Warzone to pokłosie wprowadzenia SBMM (Skill Based Matchmaking), czyli dobierania graczy według ich umiejętności. Jest tajemnicą poliszynela, że zarówno tryb wieloosobowy w Call of Duty: Modern Warfare jak i tryb Warzone korzystają ze Skill Based Match Making. Jak wiadomo oznacza to, że sztuczna inteligencja próbuje znaleźć mecz z graczami, którzy są na poziomie gracza. Dokładne informacje na temat SBMM w Warzone znajdziecie we wcześniejszym wpisie.

W skróciejeśli sztuczna inteligencja uważa, że gracz jest dobry, dobiera mu dobrych graczy. Graczy na jego poziomie. Jeśli jest słabym gracze, ląduje on w lobby z graczami słabszymi. I wtedy gra się przyjemniej. Znaczy temu graczowi jest przyjemniej. łatwiej zabija innych graczy, wykręca lepsze wyniki i wkurza innych graczy na serwerze. Brzmi kusząco i co ważne, można to wykorzystać. Służy do tego właśnie reverse boost.

Reverse boost w Warzone – sposób na łatwiejsze lobby

Gra, kiedy twoim przeciwnicy są na twoim poziomie, albo i wyższym często nie jest przyjemna. Ile razy wkurzamy się na to, że zabijamy kilku wrogów a później nagle giniemy? Ile razy trafiamy do gułagu po przegranym pojedynku, który powinien być według nas wygrany? Oglądając filmy z pro graczami można dojść do wniosku, że oni mają znacznie lepszy skill, bo wymiatają na serwerze. Tak nie jest. Oni korzystają z reverse boost. Dzięki temu mogą dominować podczas gry. Do czasu, aż nie trafią na kogoś trochę lepszego. Wtedy najczęściej od razu giną i nawet nie wiedzą kiedy. To zabawne kiedy starają się wytłumaczyć sytuację tym, że byli rozkojarzeni, że grali zbyt agresywnie, że to przypadek. Tak nie jest, po prostu trafiają na lepszych od siebie. Lepszych, którzy pewnie też skorzystali z reverse boost, aby znaleźć się w słabszym lobby.

Kiedy w ostatnich kilku meczach gracz miał dobrą passę i nagle zauważa, że radzi sobie coraz gorzej oznacza to, że prawdopodobnie awansował i poziom i dobiera mu lepszych graczy. Przez to pojawia się frustracja. Gra nie jest wygodna, nie jest przyjemna. Co zatem należy zrobić? Ano trzeba sprawić, aby sztuczna inteligencja, aby algorytm doboru graczy przydzielił niższą wartość. Jak to zrobić? To akurat jest bardzo proste. Wystarczy rozegrać kilka słabszych meczy. Co trzeba więc zrobić?

  • Należy nikogo nie zabić podczas meczu, nawet w gułagu. Dzięki temu spadnie nasze KD, bo będziemy mieli 2 śmierci i 0 zabójstw.
  • Można nie otwierać skrzynek, nie podnosić każdej broni. Grać jak nowicjusz. Zachowywać się jak ktoś, kto dopiero zaczyna grać.
  • Warto strzelać, ale nie trafiać we wroga.

Te działania najlepiej powtarzać przez kilka meczy. I w końcu okaże się, że nasz poziom się zmniejszy i zaczniemy być przydzielani do łatwiejszych grup, system dobierać będzie nam łatwiejszych graczy. Oczywiście zaczniemy lepiej grać i możemy znowu awansować. Dlatego ważne jest wypracowanie równowagi. Odpowiednia ilość przegranych meczy powinna załatwić sprawę.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *