ExpressVPN PS5 usługa nie tylko do gier

ExpressVPN PS5 gra na PlayStationCoraz większa część graczy posiadających konsolę PS5 korzysta z usługi VPN w celu uzyskania przewagi w grach sieciowych. Taka jest prawda i można o tym poczytać na wielu stronach. Okazało się nawet, że czołowi streamerzy korzystali z VPN, aby grać na łatwiejszych lobby. Usługa ExpressVPN PS5 działa doskonale i świetnie nadaje się do tego, aby w grach sieciowych grać z łatwiejszymi przeciwnikami. Wystarczy tylko ustawić odpowiednio opcje, aby zamiast z graczami z Polski, grać z graczami z Egiptu, Indonezji, czy innego kraju. Zresztą więcej można o tym przeczytać w tym wpisie.

VPN może korzystnie wpływać na szybkość połączenia

Oczywiście dla graczy najważniejsze jest wykorzystanie VPN w grach. I nie tylko w celu dostania się na łatwiejsze lobby. Także po to, aby grać z większymi prędkościami. Dzieje się tak, kiedy nasz usługodawca, od którego mamy łącze internetowe, ogranicza prędkość dla usług związanych z grami. Oczywiście w dzisiejszych czasach nie jest to tak poważny problem jak jeszcze kilka lat temu. Aby jednak temu zapobiec można użyć odpowiednio skonfigurowanego VPN.

Do czego oprócz gier można używać ExpressVPN PS5?

Ale konsola PS5 to nie tylko gry. To także wszelkiego rodzaju aplikacje umożliwiające oglądanie filmów i seriali przez internet. Można bez problemu zainstalować na konsoli aplikację do Netflixa, HBO GO, Amazon Prime i korzystać z bogatej oferty programowej. Ale jak wszyscy wiedzą w zależności od lokalizacji, baza filmów i seriali jest różna. Łącząc się z np. Netflixem z USA mamy do dyspozycji znacznie większą bibliotekę filmów i seriali. Związane jest to z umowami dystrybucyjnymi. Dlatego korzystając z VPN możemy, nie ruszając się z domu, zmienić nasz adres IP na taki, który wskazuje na np. USA i korzystać z korzyści, jakie to rozwiązanie niesie za sobą. Jest to bardzo wygodny sposób.

Konsola Sony PS5 służyć może nie tylko do gier, ale także do szeroko rozumianej rozrywki. I w ramach tej rozrywki warto zainteresować się ExpressVPN dla tej konsoli. Tutaj można sprawdzić jak działa aplikacja ExpressVPN, a tutaj jak ją skonfigurować na potrzeby konsoli PS5.

Na koniec warto dodać, że usługa VPN poza udostępnieniem dodatkowych treści w poszczególnych usługach, poza zwiększeniem prędkości działania łącza na potrzeby gier, poza umożliwieniem wyszukiwania łatwiejszych lobby – ma za zadanie zabezpieczenia naszej aktywności w internecie. Korzystając z ExpressVPN dodatkowo się zabezpieczamy i chronimy przed podsłuchiwaniem naszego ruchu w internecie. Nawet nasz dostawca nie będzie w stanie określić, na jakie strony wchodzimy, co oglądamy i czym się interesujemy. Warto więc zadbać o wygodę i bezpieczeństwo.

 

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *