Rust Staging Branch co to jest?

Jest kilku graczy, którzy zastanawiają się nad tym, co to jest Rust staging branch? Co to znaczy? Zacznijmy od tego, czym jest Rust. Jest to oczywiście gra komputerowa. Nie jest ona najnowsza, gdyż można było w nią zagrać już w 2013 roku, kiedy to była dostępna w trybie wczesnego dostępu (early access). Pełna wersja pojawiła się na serwerach w 2018 roku. Czym jest gra Rust? To nic innego, jak komputerowa gra survivalowa. Z widokiem pierwszoosobowym. Czyli survival FPP.

Ciekawostka: Gra dostępna jest na PC. Miała być też wydana na konsole, w tym i PS4 pod koniec 2020 roku, ale się nie pojawiła. Developerzy twierdzą, że pojawi się na początku 2021 roku. Cóż, rok 2021 się rozpoczął, a gry jeszcze nie ma. Poczekamy. Ale przejdźmy do tematu, czyli do wyjaśnienia czym jest Rust stagging branch.

Rust staging branch co to?

Można powiedzieć, że mamy dwie wersje gry Rust.

  • Wersja podstawowa, oficjalna, główna – Relase. W tą wersję wszyscy grają. Jest ona najbardziej stabilną wersją. Powinna być pozbawiona wszelkich błędów.
  • Wersja Rust Staging Branch. Czyli wersja rozwojowa, przejściowa, testowa gry. To tutaj trafiają najpierw wszelkie nowości i są testowane. Tutaj jest najwięcej błędów i ta wersja gry może nie działać stabilnie. Nie wszystko też, co pojawia się w tej wersji gry jest później przenoszone do wersji Release. Przenoszone jest tylko to, co nie zaburza balansu rozgrywki. Czyli Rust staging branch to serwery z na których jest testowa wersja gry.

Można dołączyć do takich serwerów, ale trzeba użyć drugiej kopii klienta gry. Nie jest to problem, gdyż mając podstawową wersję, mamy też wersję staging. I już. Można to zrobić, aby zobaczyć jakie nowości pojawią się na głównych serwerach.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *